Fiziksel dünyayı dijitalleştirmek için atılan inanılmaz adım

Geliştirici Cyril Diagne’nin bu harika demosunun gösterdiği gibi, AR gerçek dünyadan görselleri hızlı bir şekilde almak ve dijital belgelere yapıştırmak için mükemmel bir araç olabilir. Telefonunuzu kopyalamak istediğiniz yere doğrultup masaüstünüze sürüklemeniz yeterlidir. Görüntüleri kendinize e-postayla göndermek veya Photoshop’ta nesneleri kesmek için uğraşmak yok. 

Bu sadece şu anda bir araştırma prototipi, ancak Diagne’nin videosuna verilen yanıtlara bakılırsa , birkaç şirket zaten benzer yazılımlar üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Yakın gelecekte cep telefonunuzda böyle araçlar görmeyi bekleyebilirsiniz.

Kesinlikle çok pratik kullanımı var gibi görünen diğer AR uygulamasına güzel bir ek olacaktır: yüzünüze ve / veya evinize yapıştırılan kıyafetlerin, mobilyaların ve makyajın nasıl göründüğünü görmek için ideal. Dijital görüntüleri fiziksel dünyaya yansıtmak yerine, fiziği dijitale getirir.

Twitter’daki Diagne isimli kullanıcının bir başlıkta açıkladığı gibi , AR Cut & Paste demosunda birkaç hareketli parça var. Bir bileşen ön plan nesnesini makine öğrenimi ile arka plandan ayırırken, bir diğeri telefonunuzun bilgisayar ekranınızı nereye gösterdiğini algılar. Diagne, bir nesnenin kopyalanmasının yaklaşık 2,5 saniye ve yapıştırılmasının dört saniye sürdüğünü ancak bunun kolayca hızlandırılabileceğini söylüyor. Aslında, kodunu kendileri geliştirmek istiyor gibi hisseden herkes için GitHub‘a bile koydu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir